O blogu

Traktuję ten blog jako osobiste notatniki, więc nie zależy mi na popularność tego bloga. Ja interesuję się ogrodnictwem i ziołolecznictwem, często robię na ogródku.  Dużo czytam na temat ogrodnictwa i ziołolecznictwa. Czytam różne książki, czasopisma i także z Internetu.

Gdy znalazłem jakieś ciekawe informacje z Internetu często zapisuję do różnych osobnych plików tekstowych. Takie różne pliki tekstowe trzymam na komputerze. Myślałem, że gdy będę potrzebował ponownie czytać, będę miał je pod ręką na swoim komputerze. Jednak później się okazało, że nie jest łatwo potem znaleźć konkretnych interesujących przepisów czy opisów o działaniu jakiejś rośliny. Sprawa dotyczy również informacje w książkach i czasopismach. Często jest tak, że muszę odszukać jakiś przepis. Pamiętam, że już kiedyś czytałem o tym w jakiejś książce czy czasopiśmie. Przewracam wszystkich moich książek i czasopism w poszukiwaniu danego przepisu, to zajmowało mi bardzo dużo czasu. Zapewne każdy z was kiedyś spotkało taką sytuację.

Ja zajmuję się projektowaniem stron internetowych, głównie dla firm i organizacji. Pomyślałem sobie, że zrobię dla siebie stronę/bloga.

Na moim blogu trzymam notatki, informacje i przepisy, które już czytałem. Założenie bloga jest taka, że przepisy umieszczam w oddzielnej katalogu. Opisy ziół oraz roślin umieszczam w drugim osobnym katalogu. Inne składniki, które nie należą do roślin umieszczam w osobnym katalogu. Jeszcze inne wpisy, które tak ściśle nie zaliczają ani do przepisów ani do ziół umieszczam w osobnym katalogu pod nazwą „blog”. Chciałem, aby na blogu jest możliwość łatwo odszukać interesujące informacje, bo to jest główny problem dla którego założę  bloga. Na moim blogu jest możliwość odszukać informację wg. rodzaju choroby, sposoby zastosowania preparatu. Odszukać przepisy wg. jakiegoś autora (źródło przepisu). Przepisy i opisy roślin mają powiązanie że,  gdy czytam przepisy mogę łatwo przejść do opisy roślin i na odwrót. Tak zrobiłem z moim blogiem i jestem z siebie zadowolony.